Wysokość
Resetuj filtry

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Koszyk Do kasy

Wszystkie promocje

PayPal

Lunamis

Obniżka ceny! 472,00 zł brutto

590,00 zł brutto

(cena obniżona o 20 %)

Program lojalnościowy Brak punktów programu lojalnościowego ponieważ produkt ma już obniżoną cenę.


Podziel się:

Nowość 2015/16! Lunamis to nowoczesna choinka wyróżniona na Asia World-Expo w Hongkongu! Jest przedstawicielem popularnej grupy choinek nawiązujących swym wyglądem do naturalnych drzewek. Jak widać, designerzy odpowiedzialni za projekt Lunamisa inspirowali się krzewem jałowca. Choinka ma wyraźnie zaznaczoną strefę wewnętrzną, wykonaną z dużej ilości tipsów PCV, mających na celu zagęszczenie choinki od wewnątrz. Znacznie rzadszą strefę zewnętrzną tworzą dłuższe, filigranowe gałązki polietylenowe. Gałązki te świetnie nadają sie do wieszania ozdób, które w przeciwieństwie do wielu innych choinek zwisają swobodnie nie dotykając sąsiednich gałązek.

Najważniejsze cechy:

WysokośćCenaTipsyŚrednica*KartonWagaDostępność
 1,55m 430zł1294 ? cm90x20x25?kgNiedostępny
 1,85m 590zł1738 95cm107x25x288,9kgDostępny
 2,15m 760zł2290 115cm117x28x3211,9kgDostępny
 2,45m 950zł2892 ? cm137x32x37?kgNiedostępny

 * Wartość uśredniona między największą i najmniejszą średnicą jaka jest fizycznie możliwa do uzyskania w przypadku choinki w tym rozmiarze.

- Tipsy

Podstawowym czynnikiem określającym klasę choinki są tipsy. To główne kryterium, którym należy się kierować przy wyborze choinki. Im jest ich więcej tym choinka lepiej się prezentuje, jest gęstsza i daje większą swobodę modelowania. Z ilością tipsów wiążą się bezpośrednio dwie najważniejsze cechy choinki – stopień zagęszczenia, oraz łatwość modelowania. Choinkę można opisywać na różne sposoby, ale tylko ilość tipsów jest porównywalnym wyznacznikiem matematycznym. W tej materii rozbieżności są bardzo duże. Klasyczna choinka polskiej produkcji o wysokości 2,20m posiada około 180-220 tipsów, podczas gdy wysokiej klasy choinki z naszej oferty w tym samym rozmiarze mają od 900 do ponad 5000 tipsów!

Lunamis - ilość tipsów:

1,55m - 1294 tipsy,

1,85m - 1738 tipsów,

2,15m - 2290 tipsów,

2,45m - 2892 tipsy.

- Gałązki zintegrowane na metalowych zawiasach

Nowatorski system mocowania gałązek umożliwiający błyskawiczne rozłożenie wszystkich gałązek na raz. Gałązki po rozłożeniu wspierają się na specjalnych koronkach, które gwarantują równe odległości między gałązkami w koronie, oraz takie same odstępy między poszczególnymi koronami. Dzięki temu nie ma potrzeby ustawiania każdej gałązki z osobna, a choinka nigdy nie zatraci zbieżności i symetrii. Ponadto korony przestawione są względem siebie aby całkowicie zlikwidować ewentualne prześwity. Ogromną zaletą choinek z gałązkami mocowanymi na zawiasach jest ich błyskawiczne składanie. Wystarczy odwrócić choinkę do góry pniem, a gałązki opadną i ułożą się równolegle wzdłuż pnia.

- Gałązki polietylenowe (PE)

Polietylen to miękki, przyjemny w dotyku i bardzo elastyczny materiał. Jest całkowicie odporny na odkształcenia, zgniecenie, zmienne temperatury, wilgoć, itp. Tipsy wykonane z tego materiału są już fabrycznie wymodelowane, co znacznie przyspiesza i ułatwia rozkładanie choinki. To przyszłościowy materiał, który z biegiem czasu zdominuje produkcję choinek, zastępując tradycyjną folię PCV. Gałązki wykonane z polietylenu są najlepszą imitacją naturalnych gałązek.

- Metalowy stojak

Od jakości stojaka zależy stabilność choinki. Stojaki plastikowe zazwyczaj nie nadają się do stosowania w choinkach wyższych niż 2,2m i cięższych niż 7kg. Stojaki stosowane w naszych choinkach wykonane są bardzo solidnie z metalowych rurek wzmocnionych dodatkowo zastrzałami ze sztywnego drutu. Pień choinki osadzony jest w stożkowo zakończonej tulei i przykracony metalowymi śrubami motylkowymi, umożliwiając precyzyjne ustawienie choinki w pionie. Tak wykonane stojaki są niezwykle stabilne i doskonale radzą sobie nawet z największymi (3,0m) i najcięższymi choinkami (50kg).

- Omotki

Omotki to specjalne nici służące do mocowania tipsów do gałązki. W klasycznych choinkach krajowej produkcji mocowanie tipsów odbywa się za pomocą zwykłego drutu. Wygląda to bardzo nieestetycznie i stwarza niebezpieczeństwo skaleczenia się podczas modelowania gałązek. W wysokiej klasy choinkach tipsy mocowane są za pomocą estetycznych omotek. Dzięki nim gałązki wyglądają bardzo efektownie a tipsy są bardzo solidnie osadzone.

- Szeroki zakres modelowania

Wysokiej klasy choinki cechują się wyjątkowo dużym zakresem modelowania. Jest to efekt specjalnej konstrukcji gałązek. Rdzeń gałązki wykonany jest ze sztywnego drutu, do którego przytwierdzone są elastyczne tipsy. Dzięki temu średnicę większości choinek można modelować w zakresie +/- 20%. Zmniejszając średnicę choinki zwiększamy jej stopień zagęszczenia, natomiast zwiększając średnicę (obwód) sprawiamy, że choinka staje się rzadsza.

 - Technologia hybrydowa

Nowoczesna metoda produkcji choinek polegająca na wykorzystaniu do produkcji kilku tworzyw sztucznych. Najczęściej stosowanym połączeniem jest użycie folii PCV i polietylenu (PE). Wewnętrzna część gałązek (znajdująca się bliżej pnia) wykonana jest z matowej folii PCV ciętej na drobne paseczki. Jej zadaniem jest wypełnienie choinki od wewnątrz zapobiegając powstawaniu prześwitów. Zewnętrzna część gałązek wykonana jest zazwyczaj z estetycznych tipsów polietylenowych, mających za zadanie imitowanie naturalnej gałązki. Często tipsy te są dwukolorowe na podobieństwo świeżych odrostów. Dodatkową cechą technologii hybrydowej jest stosowanie różnej długości igieł, oraz różnych kolorów - odcienie zieleni. Głównym celem jest zwiększenie walorów estetycznych, podniesienie odporności na zgniecenie igieł, oraz zwiększenie możliwości modelowania choinek.

- Zdjęcia

W galerii prezentujemy po dwa zdjęcia każdej choinki. Pierwsze przedstawia profesjonalnie wymodelowaną choinkę przygotowaną przez zawodowych stylistów. To prezentacja w pełnej okazałości (bryła, zbieżność, proporcje, itp). Tak będzie wyglądała choinka po odpowiednim wymodelowaniu. Zdjęcie to jest wykonane w studio fotograficznym. Ze względu na specyficzne warunki oświetleniowe (m.in. bardzo mocne, szczegółowe oświetlenie, nieosiągalne w warunkach domowych) zdjęcia te mogą być obarczone pewnymi przekłamaniami kolorystycznymi. Aby uniknąć nieporozumień prezentujemy drugie zdjęcie przedstawiające zbliżenie choinki. To amatorskie zdjęcie wykonane w naszym sklepie z wykorzystaniem światła zastanego (czyli normalnych lamp sufitowych z żarówkami energooszczędnymi, które są najczęściej spotykanym rodzajem oświetlenia). Przedstawia ono możliwie najdokładniej detale prezentowanej choinki - gałązki, igiełki, ozdoby. Proszę jednak pamiętać, że na ostateczny efekt składa się wiele czynników, m.in. rodzaj i wielkość zakupionej choinki, nasze zdolności manualne czy zaangażowanie i czas jaki poświęcamy na jej rozłożenie.

Zdjęcie poglądowe przedstawia choinkę 2,15m.

Wysokość choinek podawana jest wraz ze stojakiem +/- 5cm.

FromTitleComment
2016-12-15 issa. Na pierwszy rzut oka choinka nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak po przystrojeniu wygląda obłędnie! To głównie zasługa dużej ilości drobnych gałązek wystających poza zasadniczą bryłę choinki. Bombki powieszone na tych gałązkach zwisają swobodnie nie dotykając gałązek. Niestety konstrukcja gałązek wyklucza wieszanie ciężkich ozdób, np z piernika. Warto też pomyśleć o wysokości. Ja wymieniłam model 1,85m na 2,15m, bo ta pierwsza okazała się za mała.
2015-12-05 l.s.. fajna choinka jeśli ma sie dużo ozdob. po ubraniu wyglada super. nie polecam firmy gls bo kurier zostawił choinke w parcel shopie zamiast przywieść mi ją do domu.
2015-11-22 Magda. Kupiłem tą choinkę bezpośrednio w siedzibie firmy w Czańcu. Mają bardzo duży wybór choinek. Naprawdę warto podjechać i pooglądać, bo jest w czym wybierać. Ja zdecydowałam się na Lunamisa, bo w sklepie widziałam ją przystrojoną bombkami i wyglądała pięknie! Po powieszeniu ozdób bombki nie stykają się z sąsiednimi gałązkami tylko ładnie sobie zwisają. Choinkę mam rozłożoną od 2 tygodni i zauważyłam, że w tym czasie zrobiła się wyraźnie gęstsza i pełniejsza. To chyba przez to, że po wyjęciu z pudła igły się wyprostowały i niejako wypełniły choinkę. Aż żal będzie ją składać po świętach do kartonu.

inne produkty z tej samej kategorii: