Cena:
Wysokość
Resetuj filtry

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Koszyk Do kasy

Mikołajka

Wyprzedaż Wyprzedaż! 189,00 zł brutto

212,00 zł brutto

Podziel się:

Choinka klasy Exclusive wykonana z najwyższej jakości folii PCV i żyłki. Bardzo gęsta o żywozielonej barwie z domieszką fluo. Choinkę wyróżniają trzy rodzaje tipsów wykonanych w technologii hybrydowej. Na szczególną uwagę zasługują tipsy z rozszczepionej na końcach żyłki, oraz dwukolorowe tipsy o różnej długości igieł zakończonych kolorem fluo. Zakończenia tipsów efektownie przycięte. Uwzględniając walory dekoracyjne, Mikołajka jest ozdobą samą w sobie! Bardzo łatwa w rozkładaniu, umożliwia dowolny sposób modelowania. Ze względu na całkowity brak odstępów między koronami nie wymaga dużej ilości ozdób. Duża ilość tipsów, ich różnorodność, oraz dodatkowe ozdoby sprawiają, że jest to jedna z najokazalszych choinek na rynku! Składana z kilku doskonale spasowanych części, gałązki wyjmowane.

 Najważniejsze cechy:

- Gałązki wyjmowane, mocowane na hakach

Największą zaletą naszych choinek z importu jest doskonały system mocowania gałązek „Hook-In”. Posiada on wiele cech ułatwiających przechowywanie, rozkładanie, oraz modelowanie choinek:

- Rozłożenie choinki na poszczególne gałązki umożliwia pełne wykorzystanie przestrzeni w kartonie. Dzięki temu nawet największe choinki można bezpiecznie przechowywać w stosunkowo małym opakowaniu. Mniejsze opakowania umożliwiają również łatwiejszy i bezpieczniejszy transport.

- Dziecinnie łatwe rozkładanie i modelowanie. Każdą gałązkę modeluje się indywidualnie przed zamontowaniem jej na pniu. Można to robić, np. siedząc wygodnie w fotelu. Wymodelowane gałązki wkłada się w odpowiednie miejsca na pniu. Umożliwia to bardzo dokładne ułożenie wszystkich tipsów i precyzyjne dopracowanie ostatecznego wyglądu choinki.

- Logiczny sposób oznaczania gałązek wyklucza jakiekolwiek pomyłki podczas montażu choinki. Gałązki w poszczególnych koronach oznaczone są tym samym kolorem, co odpowiadające im punkty mocowania na pniu. Dzięki temu nawet trzyletnie dzieci są w stanie powkładać gałązki w odpowiednie miejsce na pniu.

- Rdzeń gałązki do którego przymocowane są tipsy, a który jest odpowiedzialny za przenoszenie największych obciążeń wykonany jest ze sztywnego drutu. Gwarantuje to utrzymanie gałązki na tym samym poziomie bez względu na wielkość obciążenia, eliminując efekt opadania gałązek pod ciężarem większej ilością ozdób.

- Precyzyjne gniazda montażowe na pniu gwarantują równe odległości między gałązkami w koronie, oraz takie same odstępy między poszczególnymi koronami. Dzięki temu choinka nigdy nie zatraci zbieżności i symetrii. Dodatkowo korony przestawione są względem siebie aby całkowicie zlikwidować ewentualne prześwity.

 - Tipsy

Podstawowym czynnikiem określającym klasę choinki są tipsy. To podstawowe kryterium, którym należy się kierować przy wyborze choinki. Im jest ich więcej tym choinka lepiej się prezentuje, jest gęstsza i daje większą swobodę modelowania. Z ilością tipsów wiążą się bezpośrednio dwie najważniejsze cechy choinki – stopień zagęszczenia, oraz łatwość modelowania. Choinkę można opisywać różnymi słowami i na różne sposoby, ale tylko ilość tipsów jest porównywalnym wyznacznikiem matematycznym. Prosimy porównać ilość tipsów naszych choinek z choinkami krajowych producentów. Przykładowa choinka polskiej produkcji o wysokości 2,20m ma około 180-220 tipsów, podczas gdy choinki z naszej oferty w tym samym rozmiarze mają od 900 do ponad 5000 tipsów! Różnica więc jest oczywista! Nie da się stworzyć ładnej, gęstej choinki z niewielkiej ilości tipsów.

Mikołajka - ilość tipsów:

1,25m - 230 tipsów,

1,55m - 464 tipsów,

1,85m - 788 tipsów,

2,15m - 1303 tipsów,

2,45m - 1778 tipsów.

- Metalowy stojak

Od jakości stojaka zależy stabilność choinki. Stojaki plastikowe zazwyczaj nie nadają się do stosowania w choinkach wyższych niż 1,8m i cięższych niż 7kg. Jak powszechne wiadomo stojaki montowane w krajowych choinkach są wyjątkowo tandetne. Nóżki wsuwają się zbyt opornie, powodując pękanie korpusu, lub zbyt luźno przez co choinka się chwieje i jest niestabilna. Stojaki stosowane w naszych choinkach wykonane są bardzo solidnie z metalowych rurek wzmocnionych dodatkowo zastrzałami ze sztywnego drutu. Rdzeń choinki (pień) osadzony jest w stożkowo zakończonej tulei i przykracany metalowymi śrubami motylkowymi umożliwiając precyzyjne ustawienie choinki w pionie. Tak wykonane stojaki są niezwykle stabilne i doskonale radzą sobie nawet z największymi (3,0m) i najcięższymi choinkami (50kg)!

- Omotki

W krajowych choinkach mocowanie tipsów odbywa się za pomocą zwykłego drutu. Wygląda to bardzo nieestetycznie i stwarza niebezpieczeństwo skaleczenia się podczas modelowania gałązek. W naszych choinkach tipsy mocowane są za pomocą specjalnych omotek. Dzięki nim gałązki wyglądają bardzo efektownie a tipsy są bardzo solidnie osadzone.

- Szeroki zakres modelowania

Nasze choinki cechuje wyjątkowo duży zakres modelowania. Dzięki specjalnej konstrukcji gałązek, średnicę większości choinek można modelować w zakresie +/- 20%! Oznacza to, że przykładowa choinka może mieć średnicę wynoszącą od 100cm do 120cm, a w przypadku niektórych modeli nawet więcej. Wszystko zależy od układania gałązek i sposobu ich modelowania. Zmniejszając średnicę choinki zwiększamy jej stopień zagęszczenia , natomiast zwiększając średnicę (obwód) sprawiamy, że choinka staje się rzadsza.

 - Technologia hybrydowa

Nowoczesna metoda produkcji choinek polegająca na wykorzystaniu do produkcji kilku tworzyw sztucznych. Najczęściej stosowanym połączeniem jest użycie folii PCV i żyłki. Pewna część gałązek wykonana jest z folii PCV ciętej na drobne paseczki, a pozostała część z sztywnych włókien żyłki. Dodatkową cechą technologii hybrydowej jest stosowanie różnej długości igieł, oraz różnych kolorów - odcienie zieleni. Głównym celem jest zwiększenie walorów estetycznych, podniesienie odporności na zgniecenie igieł, oraz zwiększenie możliwości modelowania choinek. Technologia ta stosowana jest w choinkach klasy Premium i Exclusive.

Zdjęcie poglądowe przedstawia choinkę 2,15m.

Wysokość choinek podawana jest wraz ze stojakiem +/- 5cm.

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

inne produkty z tej samej kategorii: