Soltis
Soltis
Soltis
Soltis
  • Wyprzedaż!
  • -30%
Soltis
Soltis
Soltis
Soltis
Soltis

Soltis

9 Recenzje
PIN-5/6
749,00  1 070,00  -30%
Brutto

Soltis to absolutny top na polskim rynku! Bezkompromisowa choinka skierowana do najbardziej wymagających Klientów! Najlepszy wybór do okazałego salonu, holu, kancelarii czy gabinetu prezesa! Szeroka, okazała choinka w stylu amerykańskim z gałązkami dotykającymi podłogi. 

Wysokość
  • 1,80 m

 

Bezpieczne i szybkie płatności zapewnia Przelewy24

 

Darmowa dostawa od 500 zł

 Soltis to absolutny top na polskim rynku! Bezkompromisowa choinka skierowana do najbardziej wymagających Klientów! Najlepszy wybór do okazałego salonu, holu, kancelarii czy gabinetu prezesa! Soltis powstał na bazie Sorrisa. Posiada jednak dłuższe gałęzie i więcej tipsów. To szeroka, okazała choinka w stylu amerykańskim z gałązkami dotykającymi podłogi. Posiada nieregularne korony z gałęziami o różnej długości, co daje jej wprost nieograniczone możliwości modelowania! Na każdej gałązce znajdują sie trzy rodzaje tipsów - foliowe PCV, żyłkowe i polietylenowe imitujące młode odrosty. Wszystkie gałązki zintegrowane są z pniem za pomocą metalowych zawiasów.

Najważniejsze cechy:

Wysokość Cena Tipsy Średnica* Karton Waga Dostępność
 1,80m  1070zł 3031  135cm 122x32x36 17,4kg Dostępny
 2,15m  1485zł 4381  160cm 137x33x38 25,4kg Niedostępny
 2,40m  1990zł 5595  175cm 153x38x44 32,7kg Niedostępny

* Wartość uśredniona między największą i najmniejszą średnicą jaka jest fizycznie możliwa do uzyskania.

- Choinka samorozkładająca się

Nowatorski system mocowania gałązek na zawiasach umożliwiający błyskawiczne rozłożenie wszystkich gałązek na raz. Po ustawieniu choinki na stojaku gałązki same opadną i poziomują się, zachowując równe odstępy między sobą. Analogicznie sytuacja wygląda podczas pakowania - wystarczy odwrócić choinkę, a gałązki same opadną i ułożą się wzdłuż pnia.  Warto podkreślić, że choinki z gałązkami na zawiasach po kolejnym wyjęciu z kartonu są praktycznie od razu gotowe do przystrajania. Nie trzeba tracić czasu na ich rozkładanie i modelowanie.

Zobacz na poniższym filmie jak rozkładać i modelować przykładową choinkę samorozkładającą się:

- Tipsy

Podstawowym czynnikiem określającym klasę choinki są tipsy. To główne kryterium, którym należy się kierować przy wyborze choinki. Im jest ich więcej tym choinka lepiej się prezentuje, jest gęstsza i daje większą swobodę modelowania. Z ilością tipsów wiążą się bezpośrednio dwie najważniejsze cechy choinki – stopień zagęszczenia, oraz łatwość modelowania. Choinkę można opisywać na różne sposoby, ale tylko ilość tipsów jest porównywalnym wyznacznikiem matematycznym. W tej materii rozbieżności są bardzo duże. Klasyczna choinka polskiej produkcji o wysokości 2,20m posiada około 180-220 tipsów, podczas gdy wysokiej klasy choinki z naszej oferty w tym samym rozmiarze mają od 900 do ponad 5000 tipsów!

Soltis - ilość tipsów:

1,80m - 3031 tipsów,

2,15m - 4381 tipsów,

2,50m - 5595 tipsów.

- Gałązki polietylenowe (PE)

Polietylen to miękki, przyjemny w dotyku i bardzo elastyczny materiał. Jest całkowicie odporny na odkształcenia, zgniecenie, zmienne temperatury, wilgoć, itp. Tipsy wykonane z tego materiału są już fabrycznie wymodelowane, co znacznie przyspiesza i ułatwia rozkładanie choinki. Gałązki wykonane z polietylenu są najlepszą imitacją naturalnych gałązek.

- Metalowy stojak

Od jakości stojaka zależy stabilność choinki. Stojaki plastikowe zazwyczaj nie nadają się do stosowania w choinkach wyższych niż 2,2m i cięższych niż 7kg. Stojaki stosowane w naszych choinkach wykonane są bardzo solidnie z metalowych rurek wzmocnionych dodatkowo zastrzałami ze sztywnego drutu. Pień choinki osadzony jest w stożkowo zakończonej tulei i przykręcony metalowymi śrubami motylkowymi, umożliwiając precyzyjne ustawienie choinki w pionie. Tak wykonane stojaki są niezwykle stabilne i doskonale radzą sobie nawet z największymi (3,0m) i najcięższymi choinkami (50kg).

- Omotki

Omotki to specjalne nici służące do mocowania tipsów do gałązki. W klasycznych choinkach krajowej produkcji mocowanie tipsów odbywa się za pomocą zwykłego drutu. Wygląda to bardzo nieestetycznie i stwarza niebezpieczeństwo skaleczenia się podczas modelowania gałązek. W wysokiej klasy choinkach tipsy mocowane są za pomocą estetycznych omotek. Dzięki nim gałązki wyglądają bardzo efektownie a tipsy są bardzo solidnie osadzone.

- Szeroki zakres modelowania

Wysokiej klasy choinki cechują się wyjątkowo dużym zakresem modelowania. Jest to efekt specjalnej konstrukcji gałązek. Rdzeń gałązki wykonany jest ze sztywnego drutu, do którego przytwierdzone są elastyczne tipsy. Dzięki temu średnicę większości choinek można modelować w zakresie +/- 20%. Zmniejszając średnicę choinki zwiększamy jej stopień zagęszczenia, natomiast zwiększając średnicę (obwód) sprawiamy, że choinka staje się rzadsza.

 - Technologia hybrydowa

Nowoczesna metoda produkcji choinek polegająca na wykorzystaniu do produkcji kilku tworzyw sztucznych. Najczęściej stosowanym połączeniem jest użycie folii PCV i polietylenu (PE). Wewnętrzna część gałązek (znajdująca się bliżej pnia) wykonana jest z matowej folii PCV ciętej na drobne paseczki. Jej zadaniem jest wypełnienie choinki od wewnątrz zapobiegając powstawaniu prześwitów. Zewnętrzna część gałązek wykonana jest zazwyczaj z estetycznych tipsów polietylenowych, mających za zadanie imitowanie naturalnej gałązki. Często tipsy te są dwukolorowe na podobieństwo świeżych odrostów. Dodatkową cechą technologii hybrydowej jest stosowanie różnej długości igieł, oraz różnych kolorów - odcienie zieleni. Głównym celem jest zwiększenie walorów estetycznych, zapobieganie powstawaniu prześwitów, oraz zwiększenie możliwości modelowania choinek.

- Zdjęcia

W galerii prezentowane są zazwyczaj dwa zdjęcia każdej choinki. Pierwsze przedstawia profesjonalnie wymodelowaną choinkę przygotowaną przez zawodowych stylistów. To prezentacja w pełnej okazałości (bryła, zbieżność, proporcje, itp). Tak będzie wyglądała choinka po odpowiednim wymodelowaniu. Zdjęcie to jest wykonane w studio fotograficznym. Ze względu na specyficzne warunki oświetleniowe (m.in. bardzo mocne, szczegółowe oświetlenie, nieosiągalne w warunkach domowych) zdjęcia te mogą być obarczone pewnymi przekłamaniami kolorystycznymi. Aby uniknąć nieporozumień prezentujemy drugie zdjęcie przedstawiające zbliżenie choinki. To amatorskie zdjęcie wykonane w naszym sklepie z wykorzystaniem światła zastanego (czyli normalnych lamp sufitowych z żarówkami energooszczędnymi, które są najczęściej spotykanym rodzajem oświetlenia). Przedstawia ono możliwie najdokładniej detale prezentowanej choinki - gałązki, igiełki, ozdoby. Dodatkowe zdjęcia to fotografie przesłane przez naszych Klientów i zaprezentowane na naszym facebookowym fanpage. Są to choinki udekorowane i zazwyczaj prezentują styl i preferencje dekoracyjne ich właścicieli. Proszę jednak pamiętać, że na ostateczny efekt składa się wiele czynników, m.in. rodzaj i wielkość zakupionej choinki, zdolności manualne czy zaangażowanie i czas jaki poświęcamy na jej rozłożenie. Bardzo istotne jest też światło, w którym będziemy oglądać choinkę, szczególnie jego intensywność i temperatura barwowa. Trudno bowiem oczekiwać, że choinka oglądana w świetle domowym będzie prezentowała się identycznie jak ta w studio fotograficznym, oświetlona zestawem profesjonalnych lamp.

Wszystkie choinki są fabrycznie nowe, zapakowane w kartony.

Choinki należy we własnym zakresie poskładać w całość i wymodelować.

Zdjęcie poglądowe przedstawia choinkę 2,15m.

Wysokość choinek podawana jest wraz ze stojakiem +/- 5cm.

9 Recenzje

piękna
Kupiłam Soltis 1,5 m. Piękne drzewko- piękny kształt, piękny kolor. Trochę pracy i efekt murowany:) zwłaszcza wieczorem!
on

Wspaniałe drzewko
Choinka godna polecenia a jej wygląd jest wprost proporcjonalny do czasu jaki się poświęci na jej modelowanie. Samo się nie zrobi, jednak jeżeli ktoś szuka czegoś co można ukształtować jak się chce do zapewniam że zabawa jest pierwszorzędna. Efekt własnej pracy można podziwiać w postaci drzewka które wręcz łudząco przypomina prawdziwe. Dla mnie BOMBA.
on

soltis 2,15m
obserwowałam tą choinkę już od dobrych dwóch lat. w międzyczasie zakupiłam jedną choinkę na allegro i po jednej w dwóch konkurencyjnych sklepach internetowych. wszystkie choinki odesłałam jedną za drugą! żadna z nich nawet w najmniejszym stopniu nie przypominała tego, co sprzedawcy prezentowali na zdjęciach. soltis też nie jest taki jak na zdjęciu ale przynajmniej różni się na korzyść - nie jest taki zielony. jest bardziej matowy, popielato-zielony, bardzo przypomina naturalnego świerka srebrzystego. jest też bardziej przysadzisty i rozłożysty, przynajmniej na samym dole. choinka stoi rozłożona już trzeci tydzień i w tym czasie wyraźnie się zagęściła. po świętach nie będę jej nawet pakowała do kartonu tylko pozostawię rozłożoną na strychu. szkoda ją ponownie zgniatać. w czasie świąt postaram się zrobić ładne zdjęcie i zaprezentuje je w waszym facebookowym konkursie. wszak 200zł na ulicy nie leży :)
on

Poznań
Kupiłem choinkę 2,45 cm, Już dziś stoi w pokoju, gdyż jej rozłożenie wymaga cierpliwości i około 3, 5 godziny pracy, ale efekt jest zachwycający. W pokoju stoi drzewko jakby prosto z lasu. Niesamowite wrażenia robią drobne gałązki, przypominające świeże odrosty. Kształt, gęstość powodują, że drzewko budzi zachwyt. Kolor naturalny, lepszy niż na zdjęciach. Sprawia wrażenie naturalnego, żywego drzewka. Zadowoli nawet bardzo wymagającego klienta. Polecam w 100%.
on

poznań
jechałem osobiście przez ponad pół PL po tę choinkę i naprawdę było warto!!! przepiękna, jak naturalna, polecam
on

krasna
To je najkrajšie umelý vianočný stromček, čo som kedy videla!
on

mega choinka
postawiłem w biurze a pracownicy myśleli że to żywa choinka :) trzeba przyznać że jest niezła! zdjęcie nie oddaje w pełni uroku tej choinki. na żywo wygląda dużo lepiej. nie jest taka zielona jak na tym zdjęciu jest bardziej stonowana jak naturalny świerk w moim ogrodzie.
on

okazja
W Amsterdamie ta sama choinka nazywa sie inaczej i kosztuje 1099€! Ja kupilam w tym sklepiej za 400€ z wysyłka do Holandii.Prawdziwa okazja!
on

Rewelacja!
Choinka jest naprawdę piękna! W rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciu. Jest bardzo gęsta, niezbyt rozłożysta i bardzo stabilnie stoi. Gałązki miłe w dotyku, wykonane z porządnego materiału, solidnie i estetycznie zmontowane. Rewelacyjny sposób mocowania gałązek na zawiasach - wystarczy choinkę postawić na podłodze a gałązki same się rozłożą! Drzewko warte swojej ceny. Szczerze polecam!
on

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zaznaczając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na używanie plików cookies zbieranych w ramach korzystania ze strony internetowej Administratora. W „Polityce cookies” oraz „Polityce Prywatności” znajdziesz informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych w zakresie używania plików cookies.