Jak zrobić bombki na choinkę?

Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, zajmujemy się wieloma sprawami - jedną z najważniejszych jest z pewnością ubieranie choinki. W sklepach kupić możemy wiele gotowych ozdób na świąteczne drzewko, warto jednak wykonać przynajmniej niektóre dekoracje samemu. Inspiracji można poszukać na przykład w Internecie - ręczne wykonywanie takich cudeniek to współcześnie bardzo popularny temat, bez problemu znajdziemy więc mnóstwo pomysłów, z których wykonaniem sobie poradzimy. Zastanawiając się, jak zrobić bombkę na choinkę, warto zacząć od najpopularniejszych i najprostszych sposobów, które przynoszą wspaniałe efekty.

Efektowne dekoracje z makaronu

Makaronowe ozdoby zachwycają wyglądem, a ich przygotowanie nie jest zbyt trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w gorący klej, farbę w sprayu - na przykład złotą lub srebrną, wstążkę oraz oczywiście makaron o wybranym kształcie - często stosowane są między innymi rurki. Następnie trzeba skleić makaron w kształt bombki, pomalować ją farbą i przykleić do niej wstążkę. To dużo prostsze niż może się wydawać, a efekt jest fantastyczny!

Piękne ozdoby choinkowe ze styropianu

Mogłoby się wydawać, że styropian nie robi zbyt wielkiego wrażenia. Przeobrażenie go w prawdziwe świąteczne cudeńko jest jednak niezwykle łatwe! Styropianowe bombki ręcznie robione wciąż zyskują coraz większą popularność - nie ma w tym nic dziwnego, można tak bowiem stworzyć bardzo efektowne dekoracje. W jaki sposób wykonać takie ozdoby? Trzeba kupić dowolnej wielkości kulę ze styropianu, a następnie upiększyć ją wybranym sposobem. Warto na przykład na całej jej powierzchni przypiąć szpilkami cekiny lub perełki w jakichś pięknych kolorach. Dobrym pomysłem będzie również oplecenie jej koralikami lub wstążkami, a także udekorowanie jej lśniącymi paciorkami przy użyciu kleju na gorąco. Można też powycinać z tasiemek paski albo kwadraty, a następnie poskładać je w kształt trójkąta i szpilkami przypiąć je do kuli. Możliwości jest więc mnóstwo - potrzeba tylko odrobiny wyobraźni!

Jak zrobić bombki świąteczne z papieru?

Papier również jest popularnym materiałem do własnoręcznego wykonywania świątecznych ozdób. Ciekawym pomysłem jest między innymi bombka 3D. Aby ją stworzyć, wystarczy wyciąć z kolorowego papieru parzystą liczbę kształtów - kół lub kwiatów, a potem ułożyć je jeden na drugim i zszyć pośrodku - można do tego użyć zszywacza. Ostatni krok to sklejenie sąsiadujących ze sobą warstw dekoracji - raz ich górnych części, raz dolnych. I gotowe! W ten sposób można szybko przygotować mnóstwo kolorowych ozdób, które upiększą każde świąteczne drzewko.

Jak się zatem okazuje, wcale nie trzeba kupować gotowych bombek w sklepach - lepiej po prostu przygotować je własnoręcznie! Można zająć się tym samemu lub zaangażować w tworzenie dekoracji całą rodzinę - to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu i dobrej zabawy. Samodzielnie wykonane ozdoby upiększą świąteczne drzewko i nadadzą mu niezwykłego, oryginalnego charakteru - a o to przecież chodzi!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.