Jak zrobić ozdoby świąteczne z papieru?

Samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne na choinki cieszą bardziej, niż jakiekolwiek inne. To nie tylko ozdoby z papieru, ale też sposób na wspólne przygotowania do świąt z rodziną. W ramach zabawy można pokazać dzieciom proste prace, które mogą wykonać własnoręcznie, a następnie samodzielnie powiesić je na choince. Pozwoli to stworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę i cieszyć się ze spędzonego razem czasu. Ozdoby choinkowe własnej roboty to również ekologiczne i tanie rozwiązanie. Podpowiemy, jak zrobić ozdoby na choinkę.

Jak zrobić ozdoby z papieru na choinkę

Przede wszystkim przygotuj niezbędne materiały. Aby wykonać proste ozdoby na choinkę z papieru za pomocą kartki, nożyczek i kleju, przeczytaj nasze porady i zabierz się do działania. Łatwe ozdoby świąteczne to przede wszystkim łańcuchy, gwiazdy z papieru na boże narodzenie, różnego rodzaju aniołki. Przydadzą się wszelkie drobiazgi, których można użyć do dekoracji naszego dzieła - guziki, kolorowe paski materiału, brokat - wszystko, co podpowiada nam wyobraźnia. Mogą przydać się fragmenty łańcuchów czy bombek, którym nie udało się przetrwać poprzedniego sezonu. Będą stanowiły doskonałą bazę do upiększenia naszych własnych wyrobów! Może warto podarować bliskim ozdoby świąteczne z papieru ręcznie robione?

Jak zrobić ozdoby choinkowe z papieru krok po kroku

W tej części możesz przeczytać, sposoby, aby wykonać proste ozdoby z papieru. Zrób własne dekoracje świąteczne z papieru z rodziną, niech świąteczna atmosfera będzie podkreślona przez ozdoby bożonarodzeniowe z papieru. Wytnij z kolorowego bloku równe paski szerokości około jednego cm, długie na 6 cm. Uformuj z nich obręcze i zaplatając jedną za drugą stwórz jak najdłuższy łańcuch. Zobacz jakie to łatwe! Inne świąteczne ozdoby na choinkę to na przykład aniołki. Te niezwykle proste ozdoby świąteczne są bardzo efektowne! Wytnij trójkąty i nieduże kółka z białego kartonu. Na jednym z rogów trójkąta przyklej kółko - będzie ono stanowić głowę. Następnie przyklej pod spodem odrobinę waty - będzie chmurką na której stoi aniołek. Teraz wystarczy go tylko przyozdobić brokatem lub pomalować i gotowe. Najlepiej będzie powiesić go na nitce, lub na rozgiętym spinaczu biurowym.

Co zrobić, aby nasze ozdoby na choinkę przetrwały dłużej? Wystarczy użyć grubszego kartonu, a ozdoby choinkowe z papieru kolorowego podkleić na bloku technicznym. Dzięki temu nasze świąteczne ozdoby z papieru będą mogły z powodzeniem udekorować drzewko świąteczne również w przyszłym roku. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.